Co zjeść w Krakowie

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród licznych możliwości, jakie daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, połączeń i spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe potrawy włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film